Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dzisiaj wyjaśnimy wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Suzuki Grand Vitara , następnie szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Suzuki Grand Vitara stanowi ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić ci określić wartość tej poprawki, więc szybko wyjaśnimy dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie się mojego Suzuki Vitara?

Funkcja paska rozrządu w Twoim Suzuki Grand Vitara

Rozrząd Suzuki Grand Vitara odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Rzeczywiście, jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Suzuki Grand Vitara polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I w konsekwencji, w przeciwieństwie do paska osprzętu, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd twojego Suzuki Grand Vitara się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. Rzeczywiście, tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Suzuki Grand Vitara, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego Suzuki Grand Vitara, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Suzuki Vitara ?

Jak wymienić pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara?

Ponieważ pasek rozrządu w Suzuki Grand Vitara reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zastanawiać się, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mieli możliwość zastanowienia się nad tą operacją, nawet tak szybko podsumujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Suzuki Grand Vitara na stojakach i w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Suzuki Grand Vitara, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Suzuki Grand Vitara . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Suzuki Grand Vitara, przejdź do naszej kategorii Suzuki Grand Vitara.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Suzuki Grand Vitara nie działa
Ссылка на основную публикацию