Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Vitara ?

Zakup samochodu to duży budżet dla większości ludzi, jednak do tego trzeba będzie dodać konserwację pojazdu silnikowego, a w przypadku niektórych czynności konserwacyjnych rachunek może być dość wysoki. Oczywistym jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. W tym artykule zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Suzuki Vitara? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Suzuki Vitara? , więc dość szybko pokażemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Suzuki Vitara.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Vitara?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Suzuki Vitara to spory budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci odkryć wartość tej naprawy, więc dość szybko opiszemy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Pasek rozrządu w Twoim Suzuki Vitara

Rozrząd Suzuki Vitara ma decydujący wpływ na płynną pracę silnika. Rzeczywiście, jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na prawidłową pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Suzuki Vitara polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd twojego Suzuki Vitara się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. Rzeczywiście, tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Moje Suzuki Vitara jedzie w lewo, co robić ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Suzuki Vitara?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Suzuki Vitara? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wspomnieliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Suzuki Vitara, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Suzuki Vitara, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Suzuki Vitara?

Ponieważ pasek rozrządu w Suzuki Vitara reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go samemu wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie zastanowić się nad tą operacją, jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Suzuki Vitara na stojakach iw zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Suzuki Vitara, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Problem z migaczem Suzuki Vitara, co robić ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Suzuki Vitara . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Vitara, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Suzuki Vitara.

Ссылка на основную публикацию