Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Passat 7 ?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. W tym artykule pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Passat 7? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego aktu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Passat 7? , a następnie szybko pokażemy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volkswagenie Passat 7.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Passat 7?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Passacie 7 stanowi ważny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, czy to zrobić i aby umożliwić Ci odkrycie znaczenia tej poprawki, więc szybko pokażemy Ci dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu Twojego Volkswagena Passata 7

Rozrząd Volkswagena Passata 7 ma istotny wpływ na płynną pracę silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Passata 7 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się rozrząd Twojego Volkswagena Passata 7, niewątpliwie będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Volkswagen Passat 7 ?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Passata 7?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagen Passat 7? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej posuwamy się w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Passat 7, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagena Passata 7, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Passat 7?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Passacie 7 jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, jednak szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Volkswagena Passata 7 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagena Passata 7, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Volkswagen Passat, który ginie podczas jazdy

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Passat 7 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Passata 7, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Passat 7.

Ссылка на основную публикацию