Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Passat 8 ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. W związku z tym logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Passat 8? W tym celu, na początek, dowiemy się, dlaczego ważne jest wykonywanie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Passat 8? , następnie szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Volkswagenie Passat 8.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Passat 8?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Passacie 8 stanowi bardzo ważny budżet, więc odkrywamy, że nie chcesz tego robić i pozwalasz odkryć korzyści płynące z tej poprawki, więc szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu Twojego Volkswagena Passata 8

Rozrząd Volkswagena Passata 8 odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Passata 8 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I tak, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volkswagenie Passacie 8, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym poważniejsze są skutki. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Volkswagenie Passacie 8?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Passata 8?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagen Passat 8? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy Twój Volkswagen Passat 8 będzie tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, zajrzyj do książki serwisowej swojego Volkswagena Passata 8, aby dowiedzieć się, jaka jest dokładna żywotność i maksymalny przebieg, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Passat 8?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Passacie 8 reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go zmienić samemu. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, jednak szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Volkswagena Passata 8 na stojakach i w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagena Passata 8, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
How to fix gearbox leak on Volkswagen Passat ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Passat 8 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Passata 8 znajdziesz w kategorii Volkswagen Passat 8.

Ссылка на основную публикацию