Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo 3 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Polo 3? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego ważne jest osiągnięcie tego aktu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Polo 3 , a następnie szybko wyjaśnimy, jak ta wymiana jest wykonywana i na koniec, ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Volkswagen Polo 3.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo 3?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagen Polo 3 to bardzo ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że wahasz się, aby to zrobić i aby umożliwić Ci zrozumienie znaczenia tej naprawy, więc szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Volkswagen Polo 3

Rozrząd Volkswagen Polo 3 ma decydujący wpływ na płynną pracę silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagen Polo 3 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. W efekcie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Można więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volkswagen Polo 3, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
GPS Volkswagen Polo 4 nie działa Volkswagen Polo 4

Kiedy założyć pasek rozrządu w swoim Volkswagen Polo 3?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagen Polo 3? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Polo 3, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagen Polo 3, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo 3?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Polo 3 jest bardzo budżetowy, można racjonalnie zastanowić się, czy nie da się go samemu zmienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najlepiej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, nawet tak szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagen Polo 3 na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnika się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagen Polo 3, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Volkswagen Polo 4?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Polo 3 . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 3, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector