Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo 4 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Polo 4? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego ważne jest wykonywanie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Polo 4 , wtedy dość szybko opiszemy Wam jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Volkswagen Polo 4.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo 4?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagen Polo 4 to bardzo ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że wahasz się, aby to zrobić i aby umożliwić Ci zrozumienie znaczenia tej naprawy, więc będziemy uczciwie szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Volkswagen Polo 4

Rozrząd Volkswagen Polo 4 ma istotny wpływ na płynną pracę silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Volkswagen Polo 4 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. W rezultacie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie można wizualnie sprawdzić jego stanu. Można więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volkswagen Polo 4, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
GPS Volkswagen Polo 5 nie działa Volkswagen Polo 5

Kiedy założyć pasek rozrządu w swoim Volkswagen Polo 4?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Volkswagen Polo 4? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Polo 4, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, zajrzyj do książki serwisowej swojego Volkswagena Polo 4, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo 4?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Polo 4 to kosztowny koszt, można racjonalnie zastanowić się, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli rozważyć tę procedurę, niemniej jednak dość szybko podsumujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagen Polo 4 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagen Polo 4, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Volkswagen Polo 5 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Polo 4 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w warsztacie marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector