Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „za nic”. Na tej stronie pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Polo? W tym celu na początek dowiemy się, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego procesu rutynowej służby, a następnie kiedy założyć pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Polo , to pokrótce Wam opiszemy jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Volkswagenie Polo.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagen Polo stanowi bardzo ważny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci odkryć wartość tej poprawki, więc szybko pokażemy Ci, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu Twojego Volkswagen Polo

Rozrząd Volkswagen Polo ma decydujący wpływ na płynną pracę silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagen Polo polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. W efekcie, w przeciwieństwie do paska osprzętowego, trudno wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się czas w Twoim Volkswagen Polo, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. Dlatego jest niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w karcie klucza Volkswagen Polo?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Polo?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagena Polo? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wspomnieliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Polo, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagen Polo, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Polo jest bardzo budżetowy, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tym procesem, nawet tak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagena Polo na stojakach i w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagen Polo, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Jak otworzyć Volkswagen Polo 5 z rozładowaną baterią ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Polo . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector