Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Touran?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Touranie? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu Twojego Volkswagena Tourana , następnie szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volkswagenie Touran.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Touranie?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Touranie stanowi bardzo ważny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci odkryć wartość tej naprawy, więc szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Cel paska rozrządu Twojego Volkswagena Tourana

Rozrząd Volkswagena Tourana ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Tourana polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Można więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się czas w Twoim Volkswagenie Touranie, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Volkswagenie Touranie?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Tourana?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagena Tourana? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Touran, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagena Tourana, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Touranie?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Touranie jest bardzo budżetowy, można racjonalnie zakwestionować, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, jednak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagena Tourana na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagena Tourana, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
GPS Volkswagen Touran 3 nie działa Volkswagen Touran 3

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać wyobrażenie o cenie, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagenie Touranie . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Volkswagenie Touranie, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Touran.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector