Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 4 ?

Zakup samochodu to duży budżet dla większości ludzi, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Oczywistym jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Transporter 4? W tym celu przede wszystkim dowiemy się, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu Twojego Volkswagen Transporter 4? , wtedy dość szybko opiszemy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Volkswagen Transporter 4.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 4?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagen Transporter 4 stanowi znaczny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że niechętnie to robisz i pozwalasz zrozumieć znaczenie tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnij, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Volkswagen Transporter 4

Rozrząd Volkswagena Transportera 4 odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Volkswagena Transportera 4 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I dlatego, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, niemożliwa jest wizualna weryfikacja jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd Twojego Volkswagena Transportera 4, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a także pęknie wałek rozrządu. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są wyniki. W związku z tym podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory Volkswagen Transporter 4 ?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Transportera 4?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagena Transportera 4? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Transporter 4, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagen Transporter 4, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 4?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Transporterze 4 jest bardzo budżetowy, można logicznie zapytać, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie zastanowić się nad tym procesem, jednak dość szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Volkswagena Transportera 4 na stojakach i w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnikowa się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagena Transportera 4, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Jak połączyć Android Auto z Volkswagen Transporter?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Transporter 4 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 4, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Transporter 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector