Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 5 ?

Zakup samochodu to spory budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowe serwisowanie pojazdu mechanicznego, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw, a nie robienie ich „za nic”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Transporter 5? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego konieczne jest wykonywanie tej czynności rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu Twojego Volkswagen Transporter 5? , a następnie szybko pokażemy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 5.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 5?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagen Transporter 5 to ogromny budżet, więc rozumiemy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć korzyści płynące z tej poprawki, więc szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Volkswagen Transporter 5

Taktowanie Volkswagena Transportera 5 ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Volkswagena Transportera 5 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I dlatego, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd w Twoim Volkswagen Transporter 5 się zepsuje, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym bardziej znaczące są wyniki. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Volkswagena Transportera 4?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Transportera 5?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 5? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Transporter 5, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Volkswagena Transportera 5, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 5?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Transporterze 5 jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę operację, niemniej jednak szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Volkswagena Transportera 5 na stojakach i w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagena Transportera 5, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagen Transporterze 4 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Transporter 5 . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek na temat Volkswagen Transporter 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector