Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 6 ?

Zakup samochodu to spory budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie dodać rutynowe przeglądy pojazdu mechanicznego, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Dzisiaj wyjaśnimy wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagen Transporter 6? W tym celu przede wszystkim dowiemy się, dlaczego ważne jest wykonywanie tej czynności rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu Twojego Volkswagen Transporter 6? , więc dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 6.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 6?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagen Transporter 6 to ogromny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że wahasz się, aby to zrobić i aby umożliwić ci zrozumienie znaczenia tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnij, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa moim Volkswagenem Transporterem 5 ?

Funkcja paska rozrządu w Twoim Volkswagen Transporter 6

Rozrząd Volkswagena Transportera 6 odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Volkswagena Transportera 6 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, wizualna kontrola jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieznaczną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się czas w Twoim Volkswagen Transporter 6, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a także pęknie wałek rozrządu. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Transportera 6?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 6? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Transporter 6, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagen Transporter 6, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Volkswagen Transporter 6?

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Transporter 6?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Transporterze 6 jest bardzo kosztowny, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Volkswagena Transportera 6 na stojakach i w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagena Transportera 6, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Transporter 6 . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 6, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Transporter 6.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Volkswagen Transporter 6 ?
Ссылка на основную публикацию