Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 2 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć obsługę samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dziś wam pokażemy kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 2? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 2? , więc dość szybko pokażemy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volkswagenie Golf 2.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 2?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Golfie 2 to spory budżet, więc doszliśmy do wniosku, że wahasz się, czy to zrobić i aby umożliwić ci wymyślenie korzyści z tej poprawki, więc dość szybko pokazać, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 2

Rozrząd Volkswagena Golfa 2 ma istotny wpływ na płynną pracę silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na prawidłową pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Volkswagena Golfa 2 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się czas w Twoim Volkswagenie Golfie 2, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są skutki. Dlatego jest niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Volkswagenie Golfie 6 ?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 2?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Volkswagena Golfa 2? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak opisaliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Golf 2, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Volkswagena Golfa 2, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 2?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 2 reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zapytać, czy nie można go samodzielnie zmienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę operację, niemniej jednak dość szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Volkswagena Golfa 2 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagena Golfa 2, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagenie Golfie 2 . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum samochodowym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 2, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector