Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 3 ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas duży budżet, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 3? W tym celu przede wszystkim dowiemy się, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy rutynowej obsługi, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 3? , więc dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 3.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 3?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Golfie 3 to ogromny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci odkryć wartość tej naprawy, więc dość szybko opiszemy dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 3

Rozrząd Volkswagena Golfa 3 odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Golfa 3 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek to tylko nieistotny element, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volkswagenie Golfie 3, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a także pęknie wałek rozrządu. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym poważniejsze są skutki. Dlatego jest podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Volkswagena Golfa 2?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 3?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagena Golfa 3? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wspomnieliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Golf 3, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Volkswagena Golfa 3, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 3?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 3 jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, jednak dość szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Volkswagena Golfa 3 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagena Golfa 3, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 7 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagenie Golfie 3 . Należy pamiętać, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Volkswagena Golfa 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector