Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 5 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „za nic”. W tym artykule pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 5? W tym celu na początek dowiemy się, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 5? , to dość szybko opiszemy Wam jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Volkswagenie Golfie 5.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 5?

Jak powiedzieliśmy na wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Golfie 5 stanowi znaczny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić ci odkryć wartość tej naprawy, więc dość szybko pokażemy ci dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu w Twoim Volkswagen Golf 5

Rozrząd Volkswagena Golfa 5 odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Golfa 5 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I tak, w przeciwieństwie do paska akcesoriów, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volkswagenie Golfie 5, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są wyniki. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Volkswagen Golf 8, który przyspiesza sam

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 5?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagena Golfa 5? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak opisaliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Golf 5, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego Volkswagena Golfa 5, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 5?

Jako że pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 5 jest dość budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, niemniej jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagena Golfa 5 na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagena Golfa 5, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego Volkswagena Golfa 4?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagenie Golfie 5 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w warsztacie marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector