Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 6 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis swojego samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „za nic”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 6? W tym celu, na początek, dowiemy się, dlaczego ważne jest osiągnięcie tego aktu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 6? , więc dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Volkswagenie Golfie 6.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 6?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Golfie 6 to ogromny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że niechętnie to robisz i pozwalasz sobie oszacować wartość tej naprawy, więc zajmiemy się dość szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Volkswagenie Golfie 8 ?

Działanie paska rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 6

Rozrząd Volkswagena Golfa 6 ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na prawidłową pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Golfa 6 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volkswagenie Golfie 6, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 6?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Volkswagena Golfa 6? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak opisaliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Golf 6, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Volkswagena Golfa 6, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 4 ?

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 6?

Jako że pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 6 jest dość budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie zastanowić się nad tym procesem, nawet tak dość szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagena Golfa 6 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagena Golfa 6, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagenie Golfie 6 . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 6, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 6.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Volkswagenie Golfie ?
Ссылка на основную публикацию