Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 8 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć obsługę samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dzisiaj wyjaśnimy wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie 8? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego ważne jest osiągnięcie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 8? , a następnie szybko pokażemy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 8.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 8?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Golfie 8 to ogromny budżet, więc rozumiemy, że nie chcecie tego robić i abyście mogli zrozumieć korzyści z tej naprawy, dlatego szybko wyjaśnimy, dlaczego tak jest tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu w Twoim Volkswagen Golf 8

Rozrząd Volkswagena Golfa 8 odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na prawidłową pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Volkswagena Golfa 8 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. W rezultacie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie można wizualnie zweryfikować jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volkswagenie Golfie 8, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym poważniejsze są skutki. W związku z tym niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie 6 ?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa 8?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagena Golfa 8? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak opisaliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Golf 8, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego Volkswagena Golfa 8, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 8?

Jako że pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 8 jest dość budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie zastanowić się nad tym procesem, niemniej jednak szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagena Golfa 8 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagena Golfa 8, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Volkswagenie Golfie 8 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagenie Golfie 8 . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 8, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector