Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie?

Zakup samochodu to duży budżet dla większości ludzi, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Golfie? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa , to dość szybko opiszemy Wam jak ta wymiana jest wykonywana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Volkswagenie Golfie.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Golfie to ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że nie macie ochoty tego robić i pozwalacie oszacować wartość tej naprawy, więc dość szybko wyjaśnimy dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu Twojego Volkswagena Golfa

Rozrząd Volkswagena Golfa ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnikowej i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Golfa polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I dlatego, w przeciwieństwie do paska akcesoriów, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli zepsuje się czas w Twoim Volkswagenie Golfie, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Volkswagen Golf 6 ?

Kiedy założyć pasek rozrządu swojego Volkswagena Golfa?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Volkswagena Golfa? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Golf, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagena Golfa, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie jest bardzo budżetowy, można logicznie zapytać, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie zastanowić się nad tą operacją, niemniej jednak dość szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagena Golfa na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Volkswagena Golfa, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 5 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagenie Golfie . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector