Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Passacie ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volkswagenie Passacie ? W tym celu przede wszystkim dowiemy się, dlaczego konieczne jest wykonywanie tej czynności rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu Twojego Volkswagena Passata , więc dość szybko opiszemy Wam jak ta zmiana jest dokonywana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Volkswagenie Passat .

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Passacie?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volkswagenie Passacie stanowi znaczny budżet, więc odkrywamy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz odkryć wartość tej poprawki, więc dość szybko opiszemy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Osłona paska rozrządu Twojego Volkswagena Passata

Rozrząd Volkswagena Passata ma decydujący wpływ na płynną pracę silnika. Tak naprawdę będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volkswagena Passata polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc sądzić, że ten pasek to tylko nieistotny element, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd Twojego Volkswagena Passata, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Volkswagenie Passacie , co robić ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Volkswagena Passata?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Volkswagen Passat ? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Volkswagen Passat, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Volkswagena Passata, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Passat ?

Ponieważ pasek rozrządu w Volkswagenie Passat jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy-amatorzy i najlepiej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, nawet tak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volkswagena Passata na stojakach i w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnikowa się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volkswagena Passata, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Volkswagenie Passat ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volkswagen Passat . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Passata, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Passat.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector