Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volvo Xc40 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Volvo Xc40? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego ważne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Volvo Xc40 , więc dość szybko opiszemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Volvo Xc40.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Volvo Xc40?

Jak poinformowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Volvo Xc40 stanowi ogromny budżet, więc rozumiemy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć wartość tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu Twojego Volvo Xc40

Rozrząd Volvo Xc40 odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Tak naprawdę będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na prawidłową pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Volvo Xc40 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I dlatego, w przeciwieństwie do paska osprzętu, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Można więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Volvo Xc40, na pewno będziesz musiał wymienić silnik tego pojazdu. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Volvo Xc40?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Volvo Xc40?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Volvo Xc40? Należy wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsze będzie Twoje Volvo Xc40, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Volvo Xc40, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim zaczniesz ustalać czas . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Volvo Xc40?

Jako że pasek rozrządu w Volvo Xc40 to kosztowny budżet, można racjonalnie zastanowić się, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie zastanowić się nad tym procesem, niemniej jednak dość szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Volvo Xc40 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Volvo Xc40, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Where to find a fuse for the parking-lights on Volvo Xc40 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Volvo Xc40 . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volvo Xc40, przejdź do naszej kategorii Volvo Xc40.

Ссылка на основную публикацию