Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w volvo xc70 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Oczywistym jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w swoim volvo xc70? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego aktu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego volvo xc70 Następnie dość szybko zademonstrujemy, jak odbywa się ta wymiana, i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w volvo xc70.

Dlaczego musimy zmienić pasek rozrządu w volvo xc70?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w volvo xc70 stanowi bardzo ważny budżet, więc rozumiemy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć korzyści płynące z tej poprawki, więc dość szybko opiszemy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Pasek rozrządu w Twoim volvo xc70

Rozrząd volvo xc70 odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnikowej i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem volvo xc70 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. I tak, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pas to tylko nieistotna część, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd twojego volvo xc70 się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał zmienić silnik tego. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są wyniki. Dlatego jest podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
volvo xc70, KTÓRY WCHODZI w tryb limp

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego volvo xc70?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w volvo xc70? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój volvo xc70, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego volvo xc70, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w volvo xc70?

Ponieważ pasek rozrządu w volvo xc70 reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zastanawiać się, czy nie można go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy-amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, nawet tak dość szybko podsumujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść volvo xc70 na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego volvo xc70, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Światło stopu volvo xc70 pozostaje włączone, co robić ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim volvo xc70 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących volvo xc70, spójrz na kategorię volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector