Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe Suzuki Grand Vitara ?

Bezpieczeństwo samochodu jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy Suzuki Grand Vitara są dziurami finansowymi, pewne rutynowe prace serwisowe mają fundamentalne znaczenie. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Grand Vitara? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Grand Vitara i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Suzuki Grand Vitara

Nasz artykuł zaczynamy od wyszczególnienia, do czego są używane tarcze hamulcowe Suzuki Grand Vitara, dzięki czemu zrozumiesz, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w Suzuki Grand Vitara jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Suzuki Grand Vitara.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Suzuki Grand Vitara?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Suzuki Grand Vitara? Jak wspomnieliśmy Ci przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i będą one, w miarę upływu czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Suzuki Grand Vitara, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną metodą sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Grand Vitara, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Suzuki Vitara, co robić ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Suzuki Grand Vitara?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Grand Vitara. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Suzuki Grand Vitara, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, który wyjaśnia, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw Suzuki Grand Vitara na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, do demontażu tarcz może być potrzebny młotek.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Suzuki Grand Vitara, spójrz na kategorię Suzuki Grand Vitara.

Ссылка на основную публикацию