Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory Kia Stronic ?

Amortyzatory są jednymi z najważniejszych elementów osiągów samochodu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że zawsze są w dobrych warunkach. Niemniej jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Kia Stronic? Właśnie dlatego nasz zespół napisał ten artykuł, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana amortyzatorów w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Kia Stronic, i wreszcie, jaka jest cena ich zmiany.

Po co wymieniać amortyzatory Kia Stronic?

Zanim ci opiszesz podczas wymiany amortyzatorów w Twojej Kia Stronic , dowiemy się, dlaczego ich zmiana może być konieczna. Nie jest łatwo zbadać stan amortyzatorów, jednak ważne jest, aby znać rolę, jaką odgrywają, aby odkryć zainteresowanie utrzymaniem ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twojej Kia Stronic są częścią funkcji bezpieczeństwa. W rzeczywistości są to te, które zapewnią, że Twój pojazd ma: dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru samochodu. Ponadto amortyzatory zapewniają komfort jazdy Twojej Kia Stronic , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz i dlatego jazda samochodem będzie bardziej ryzykowna. Wreszcie, posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych części samochodowych, takich jak ciche klocki lub opony.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Kia Stronic ?

Kiedy wymieniać amortyzatory Kia Stronic?

.

Teraz odkryjemy część, która z pewnością doprowadzi Cię do tego artykułu, kiedy wymienić amortyzatory w jego Kia Stronic? Po odkryciu korzyści płynących z posiadania amortyzatorów w dobrym stanie, opiszemy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej zmiany.

Aby to zrobić, nie ma zbyt wielu możliwości, jednak wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy zmienić amortyzatory Kia Stronic, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory samochodu mają około 80 000 km autonomii, więc spróbuj poznać poprzednią datę wymiany amortyzatora, jeśli masz używaną Kia Stronic, lub zweryfikuj kilometry, jeśli jest to z pierwszej ręki.
  • Niekoniecznie o tym myślimy, ale kontrola techniczna to skuteczny sposób, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić amortyzatory w Twojej Kia Stronic. Oczywiście ta dokładna kontrola Twojego samochodu (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobre sprawdzenie stanu auta. Oczywiście sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twoja Kia Stronic piszczy lub ma nienormalne osiągi na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć do naszego artykułu poświęconego temu zagadnieniu. Jeden z tych objawów może informować o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a zatem o znaczeniu ich zmiany.
  • Ustaw swoją Kia Stronic na płaskiej powierzchni i przodem do maski, sprawdź, czy jeden z rogów samochodu jest niższy niż pozostałe. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to informować o pogorszeniu montażu amortyzatora.
  • Sprawdź zużycie bieżnika opon Twojej Kia Stronic, w rzeczywistości, jeśli zauważysz nienormalne „ściany boczne” opon, może to być oznaką zmęczonych wstrząsów.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Kia Stronic ?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Kia Stronic .

Cena wymiany amortyzatorów Kia Stronic

I na zakończenie tego artykułu zobaczymy teraz jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Kia Stronic . Rozdzielimy na dwie części samochodowe, najpierw wymianę amortyzatorów u fachowca, a potem cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub u siebie, znajdziesz poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów zmienia się w Kia Stronic przez profesjonalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory w swoim samochodzie u profesjonalisty, sugerujemy, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum samochodowego, takiego jak Feu Vert, które zaproponuje Ci ceny znacznie tańsze niż w garażu Twojego dealera Kia Stronic. Niemniej jednak, jeśli masz Kię Stronic z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju garażu, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Kia Stronic na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać zmiany samodzielnie, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz zrobić realne oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów będziesz potrzebował od 50 do 150 euro, nie zastanawiaj się dwa razy zerknij na ofertę Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory to raczej od 50 do 100 euro, idem, trzymaj się linku, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Kia Stronic, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Kia Stronic.

Ссылка на основную публикацию