Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory Mercedes Benz M Klasa ?

Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów ogólnych osiągów samochodu, dlatego należy dbać o to, aby zawsze były w dobrym stanie. Niemniej jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Mercedesie Benz M Klasa? Właśnie dlatego nasz zespół opublikował ten artykuł, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana amortyzatorów w Twoim pojeździe, a następnie kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Mercedesie Benz M Class, i wreszcie, jaka jest cena ich wymiany.

Po co wymieniać amortyzatory Mercedes Benz M Class?

Zanim ci wyjaśnię podczas wymiany amortyzatorów w Twoim Mercedesie Benz M Class , dowiemy się, dlaczego może być konieczna ich wymiana. Analiza stanu amortyzatorów nie jest łatwa, niemniej jednak, aby odkryć korzyści z utrzymywania ich w dobrym stanie, konieczne jest poznanie ich celu. Amortyzatory w Twoim Mercedesie Klasa M są częścią zabezpieczeń. Prawda jest taka, że ​​to one zapewnią, że Twój pojazd ma: dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru pojazdu. Ponadto amortyzatory gwarantują komfort jazdy Twoim Mercedes Benz M Klasa , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz, przez co jazda pojazdem będzie bardziej niebezpieczna. Wreszcie, posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych części samochodowych, takich jak ciche klocki lub opony.

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Mercedes Benz M Klasa ?

Kiedy wymienić amortyzatory Mercedes Benz M Class?

.

Dowiemy się teraz, który komponent z pewnością zaprowadzi Cię do tego artykułu, kiedy wymienić amortyzatory w jego Mercedesie Benz M Class? Po odkryciu, jak ważne jest posiadanie amortyzatorów w dobrym stanie, pokażemy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej wymiany.

Aby to zrobić, nie ma zbyt wielu możliwości, jednak wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory Mercedes Benz klasy M, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory pojazdu mechanicznego mają około 80 000 km żywotności, więc jeśli posiadasz używany Mercedes Benz M Class, spróbuj poznać wcześniejszą datę wymiany amortyzatora lub zweryfikuj przebiegi z pierwszej ręki.
  • Niekoniecznie o tym myślimy, ale kontrola techniczna to dobra technika, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Mercedesie klasy M. Tak naprawdę ta dokładna kontrola Twojego pojazdu mechanicznego (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobre sprawdzenie stanu samochodu. Prawdę mówiąc, sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz pewną wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twój Mercedes Benz Klasa M piszczy lub zachowuje się nietypowo na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu poświęconego tym problemom. Jeden z tych znaków może informować o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a zatem o konieczności ich wymiany.
  • Ustaw swojego Mercedesa Benz M Class na płaskiej powierzchni i zmagając się z maską, sprawdź, czy jeden z rogów auta jest niżej niż pozostałe. Nie wahaj się użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to powiadomić Cię o pogorszeniu montażu amortyzatora.
  • Sprawdź zużycie bieżnika opon Twojego Mercedesa Benz klasy M, w rzeczywistości, jeśli zauważysz nienormalne „ściany boczne” opon, może to być oznaką zmęczonych wstrząsów.
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Mercedesa Classe M ?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory Twojego Mercedesa Benz M Class .

Cena wymiany amortyzatorów Mercedes Benz M Klasa

I na zakończenie tej wytycznej zobaczymy teraz jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Mercedesie Benz klasy M . Rozdzielimy na dwie części samochodowe, najpierw wymianę amortyzatorów u fachowca, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub u siebie, zlokalizuj poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów do wymiany w Mercedesie Benz M Class przez profesjonalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory w Twoim samochodzie u profesjonalisty, radzimy Ci, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum motoryzacyjnego, takiego jak Feu Vert, które zaoferuje Ci ceny znacznie tańsze niż mechanik Twojego Mercedes Benz M Dealerskiej klasy. Niemniej jednak, jeśli masz Mercedes Benz M Class z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju mechanika, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Mercedesa Benz M Klasa na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać wymiany samemu, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz uzyskać przyzwoite oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów, których potrzebujesz od 50 do 150 euro, nie wahaj się. sprawdź ofertę na Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory to raczej od 50 do 100 euro, idem, trzymaj się linku, aby poznać ceny i różne dostępne modele.

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Mercedes Benz M Class, przejdź do naszej kategorii Mercedes Benz M Class.

Ссылка на основную публикацию