Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory Renault Zoe ?

Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów ogólnych osiągów samochodu, dlatego ważne jest, aby zawsze były w dobrym stanie. Niemniej jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Renault Zoe? Właśnie dlatego nasz zespół przygotował ten artykuł, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw zobaczymy, dlaczego ważna jest wymiana amortyzatorów w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić amortyzatory Twojego Renault Zoe, i wreszcie, jaka jest cena ich wymiany.

Po co wymieniać amortyzatory Renault Zoe?

Zanim ci wyjaśnię podczas wymiany amortyzatorów Twojego Renault Zoe , zobaczymy, dlaczego ich zmiana może być ważna. Ocena stanu amortyzatorów nie jest łatwa, niemniej jednak ważne jest poznanie funkcji, jaką pełnią, aby odkryć zainteresowanie utrzymaniem ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twoim Renault Zoe są częścią funkcji bezpieczeństwa. Faktem jest, że to one sprawią, że Twój samochód będzie miał dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru samochodu. Również amortyzatory gwarantują komfort jazdy Twojego Renault Zoe , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz i w konsekwencji zasiadanie za kierownicą będzie bardziej niebezpieczne. W końcu posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych części, takich jak ciche klocki czy opony.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Renault Zoe ?

Kiedy wymieniać amortyzatory Renault Zoe?

.

Zobaczymy teraz część, która z pewnością doprowadzi Cię do tego artykułu, kiedy wymienić amortyzatory w jego Renault Zoe? Po odkryciu korzyści płynących z posiadania amortyzatorów w dobrym stanie, opiszemy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej zmiany.

W tym celu nie ma zbyt wielu możliwości, z drugiej strony wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Renault Zoe, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory samochodu mają około 80 000 km autonomii, więc spróbuj poznać wcześniejszą datę wymiany amortyzatora, jeśli masz używane Renault Zoe, lub zweryfikuj kilometry, jeśli jest to z pierwszej ręki.
  • Niekoniecznie o tym myślimy, ale kontrola techniczna jest skuteczną techniką, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Renault Zoe. Oczywiście ta dokładna kontrola Twojego samochodu (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobry przegląd stanu auta. Oczywiście sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twoje Renault Zoe piszczy lub ma nienormalne osiągi na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie wahaj się zapoznać się z naszym artykułem poświęconym temu problemowi. Jeden z tych objawów może informować o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a co za tym idzie o konieczności ich wymiany.
  • Umieść swoje Renault Zoe na płaskiej powierzchni i przodem do maski, sprawdź, czy jeden z rogów samochodu jest niżej niż pozostałe. Nie wahaj się użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to informować o pogorszeniu montażu amortyzatora.
  • Zweryfikuj zużycie bieżnika opon Twojego Renault Zoe. Prawdę mówiąc, jeśli zidentyfikujesz nienormalne „ściany boczne” opon, może to być oznaką zmęczenia wstrząsami.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Renault Zoe ?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory Twojego Renault Zoe? .

Cena wymiany amortyzatorów Renault Zoe

I na zakończenie tego artykułu zobaczymy teraz treść jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Renault Zoe . Rozdzielimy na dwie części, najpierw wymianę amortyzatorów u fachowca, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub samodzielnie, znajdziesz poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów zmienia się w Renault Zoe przez profesjonalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory w swoim samochodzie u profesjonalisty, sugerujemy, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum samochodowego takiego jak Feu Vert, które zaproponuje Ci ceny znacznie tańsze niż mechanik Twojego dealera Renault Zoe. Niemniej jednak, jeśli masz Renault Zoe z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju mechanika, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Renault Zoe na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać zmiany samodzielnie, kupowanie „generycznych” amortyzatorów na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, może pozwolić ci na przyzwoite oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów potrzebujesz od 50 do 150 euro, nie wahaj się sprawdź ofertę na Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory to raczej od 50 do 100 euro, idem, trzymaj się linku, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Renault Zoe, spójrz na kategorię Renault Zoe.

Ссылка на основную публикацию