Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory Volkswagen Passat ?

Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów ogólnych osiągów samochodu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że zawsze są w dobrych warunkach roboczych. Jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagen Passat ? Właśnie dlatego nasz zespół opublikował tę stronę z treścią, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana amortyzatorów w Twoim pojeździe, a następnie kiedy wymienić amortyzatory Twojego Volkswagena Passata , i wreszcie, jaka jest cena ich wymiany.

Po co wymieniać amortyzatory Volkswagen Passat ?

Zanim ci wyjaśnię przy wymianie amortyzatorów Twojego Volkswagena Passata , dowiemy się, dlaczego ich wymiana może być konieczna. Ocena stanu amortyzatorów nie jest łatwa, niemniej jednak ważne jest poznanie ich roli, aby odkryć zainteresowanie utrzymaniem ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twoim Volkswagenie Passacie są częścią systemu bezpieczeństwa. Prawda jest taka, że ​​to one zapewnią, że Twój pojazd ma: dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru pojazdu. Również amortyzatory zapewniają komfort jazdy Twojego Volkswagena Passata , jeśli się zużyją szybciej się zmęczysz, a co za tym idzie zasiadanie za kierownicą będzie bardziej ryzykowne. W końcu posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych części samochodowych, takich jak ciche klocki czy opony.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Volkswagenie Passacie 8 ?

Kiedy wymienić amortyzatory Volkswagen Passat ?

.

Teraz dowiemy się, który komponent z pewnością przeniesie Cię na tę stronę z treścią, kiedy wymienić amortyzatory jego Volkswagena Passata ? Po odkryciu korzyści z posiadania amortyzatorów w dobrym stanie, wyjaśnimy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej wymiany.

W tym celu nie ma zbyt wielu możliwości, jednak wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Volkswagenie Passat, oto one:

  • Szacujemy, że amortyzatory pojazdu mechanicznego mają około 80 000 km autonomii, więc spróbuj poznać wcześniejszą datę wymiany amortyzatora, jeśli masz używanego Volkswagena Passata, lub sprawdź przebieg, jeśli jest to z pierwszej ręki.
  • Niekoniecznie o tym myślimy, ale kontrola techniczna to niezawodny sposób, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagen Passat. Oczywiście ta dokładna kontrola Twojego pojazdu mechanicznego (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobre sprawdzenie stanu pojazdu. Oczywiście sprawdzi twoje amortyzatory obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twój Volkswagen Passat piszczy lub zachowuje się nietypowo na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią poświęconą temu problemowi. Jeden z tych wskaźników może ostrzegać o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a co za tym idzie o konieczności ich wymiany.
  • Ustaw Volkswagena Passata na płaskiej powierzchni, przodem do maski, sprawdź, czy jeden z rogów samochodu nie jest niższy od pozostałych. Nie wahaj się użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to ostrzec przed pogorszeniem się montażu amortyzatora.
  • Sprawdź zużycie bieżnika opon Twojego Volkswagena Passata, w rzeczywistości, jeśli zauważysz nieprawidłowe działanie na „ścianach bocznych” opon, może to być oznaką zmęczenia wstrząsami.
Weiterlesen:
How to fix gearbox leak on Volkswagen Passat ?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory Twojego Volkswagena Passata .

Cena wymiany amortyzatorów Volkswagen Passat

I na zakończenie tego artykułu zobaczymy teraz treść jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Volkswagenie Passacie . Rozdzielimy na dwie części samochodowe, najpierw wymianę amortyzatorów u profesjonalisty, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub u siebie, odkryj poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów wymieniana w Volkswagenie Passacie przez profesjonalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory w Twoim samochodzie u profesjonalisty, sugerujemy Ci, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum motoryzacyjnego, takiego jak Feu Vert, które zaproponuje Ci ceny znacznie tańsze niż garaż Twojego dealera Volkswagen Passat . Jeśli jednak masz Volkswagena Passata z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju garażu, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Volkswagena Passata na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać wymiany samemu, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz uzyskać przyzwoite oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów, których potrzebujesz od 50 do 150 euro, nie wahaj się. spójrz na ofertę na Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory to raczej od 50 do 100 euro, idem, trzymaj się linku, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Passata, spójrz na kategorię Volkswagen Passat.

Ссылка на основную публикацию