Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory Volkswagen Transporter 5 ?

Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów osiągów samochodu, dlatego ważne jest, aby zawsze były w dobrych warunkach pracy. Niemniej jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagen Transporter 5? Właśnie dlatego nasz zespół stworzył tę stronę z treścią, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw zobaczymy, dlaczego ważna jest wymiana amortyzatorów w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagen Transporter 5, i wreszcie, jaka jest cena ich wymiany.

Po co wymieniać amortyzatory Volkswagen Transporter 5?

Zanim ci wyjaśnię podczas wymiany amortyzatorów w Twoim Volkswagen Transporter 5 , zobaczymy, dlaczego ich zmiana może być ważna. Nie jest łatwo zmierzyć stan amortyzatorów, niemniej jednak ważne jest, aby znać rolę, jaką odgrywają, aby odkryć zainteresowanie utrzymaniem ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twoim Volkswagenie Transporterze 5 są częścią systemu bezpieczeństwa. Faktem jest, że to one zapewnią, że Twój samochód będzie miał dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru pojazdu. Dodatkowo amortyzatory gwarantują komfort jazdy Twojego Volkswagena Transportera 5 , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz, a co za tym idzie zasiadanie za kierownicą będzie bardziej niebezpieczne. Wreszcie, posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych elementów, takich jak ciche klocki czy opony.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Volkswagen Transporter 5 ?

Kiedy wymieniać amortyzatory Volkswagen Transporter 5?

.

Zobaczymy teraz komponent, który oczywiście przeniesie Cię na tę stronę treści, kiedy wymienić amortyzatory w jego Volkswagenie Transporterze 5? Po zapoznaniu się z korzyściami płynącymi z posiadania amortyzatorów w dobrym stanie pokażemy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy pomyśleć o dokonaniu tej zmiany.

W tym celu nie ma zbyt wielu możliwości, jednak wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Volkswagen Transporter 5, oto one:

  • Określamy, że żywotność amortyzatorów samochodu wynosi około 80 000 km, więc jeśli posiadasz używanego Volkswagena Transportera 5 postaraj się poznać wcześniejszą datę wymiany amortyzatora lub sprawdzić przebieg, jeśli jest to z pierwszej ręki.
  • Właściwie o tym nie myślimy, ale kontrola techniczna to dobra technika, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagen Transporter 5. W rzeczywistości ta dokładna kontrola Twojego samochodu (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala dokonać dobrego przeglądu stanu samochodu. W rzeczywistości sprawdzi twoje amortyzatory obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli masz trochę wiedzy w zakresie mechaniki, możesz już sam poszukać oleju na amortyzatorach, który ostrzega o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twój Volkswagen Transporter 5 piszczy lub zachowuje się nienormalnie na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią poświęconą temu zagadnieniu. Jedno z tych wskazań może ostrzegać o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a co za tym idzie o konieczności ich wymiany.
  • Ustaw Volkswagena Transportera 5 na płaskiej powierzchni, przodem do maski, sprawdź, czy jeden z rogów samochodu nie jest niższy od pozostałych. Nie wahaj się użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to ostrzegać o pogorszeniu się montażu amortyzatora.
  • Sprawdź zużycie bieżnika opon Twojego Volkswagena Transportera 5, oczywiście jeśli zauważysz nienormalne „ściany boczne” opon, może to być sygnałem zmęczonych wstrząsów.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Volkswagen Transporter 5 ?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagen Transporter 5? .

Cena wymiany amortyzatorów Volkswagen Transporter 5

I na zakończenie tej treści zobaczymy teraz jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Volkswagenie Transporterze 5 . Rozdzielimy na dwie części, najpierw wymianę amortyzatorów u specjalisty, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub u siebie, znajdziesz poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów zmienia się w Volkswagen Transporter 5 przez specjalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory swojego samochodu u specjalisty, radzimy, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum samochodowego, takiego jak Feu Vert, które zaproponuje Ci ceny znacznie tańsze niż w garażu Twojego dealera Volkswagen Transporter 5 . Niemniej jednak, jeśli masz Volkswagena Transportera 5 o klasycznym wykończeniu, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju garażu, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Volkswagena Transportera 5 na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać zmiany samodzielnie, kupując „ogólne” amortyzatory w wyspecjalizowanych witrynach, takich jak oscaro, możesz uzyskać znaczne oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów, których potrzebujesz od 50 do 150 euro, nie wahaj się sprawdź ofertę na Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory to raczej od 50 do 100 euro, idem, trzymaj się linku, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Transporter 5, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Transporter 5.

Ссылка на основную публикацию