Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory Volkswagen Transporter ?

Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów ogólnych osiągów samochodu, dlatego należy dbać o to, aby zawsze były w dobrym stanie. Jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagenie Transporterze? Właśnie dlatego nasz zespół napisał i opublikował tę treść, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana amortyzatorów w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić amortyzatory Twojego Volkswagena Transportera, i wreszcie, jaka jest cena ich wymiany.

Po co wymieniać amortyzatory Volkswagen Transporter?

Zanim ci opiszesz podczas wymiany amortyzatorów w Twoim Volkswagen Transporter , dowiemy się, dlaczego może być konieczna ich wymiana. Ocena stanu amortyzatorów nie jest łatwa, niemniej jednak konieczna jest znajomość funkcji, jaką pełnią, aby dowiedzieć się, jak ważne jest utrzymanie ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twoim Volkswagenie Transporterze są częścią zabezpieczeń. W rzeczywistości są to te, które zapewnią, że Twój pojazd ma: dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru samochodu. Ponadto amortyzatory zapewniają komfort jazdy Twojego Volkswagena Transportera , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz, a więc zasiadanie za kierownicą będzie bardziej ryzykowne. W końcu posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych części, takich jak ciche klocki czy opony.

Kiedy wymienić amortyzatory Volkswagen Transporter?

.

Teraz odkryjemy część, która z pewnością zaprowadzi Cię do tej zawartości, kiedy wymienić amortyzatory w jego Volkswagenie Transporterze? Po odkryciu korzyści z posiadania amortyzatorów w dobrym stanie, opiszemy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy pomyśleć o dokonaniu tej wymiany.

Aby to zrobić, nie ma zbyt wielu możliwości, jednak wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Volkswagenie Transporterze, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory samochodu mają około 80 000 km żywotności, więc jeśli posiadasz używanego Volkswagena Transportera postaraj się poznać wcześniejszą datę wymiany amortyzatora lub zweryfikuj przejechane kilometry, jeśli jest to z pierwszej ręki.
  • Niekoniecznie o tym myślimy, ale kontrola techniczna to niezawodny sposób, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić amortyzatory w Twoim Volkswagenie Transporterze. Tak naprawdę ta dokładna kontrola Twojego samochodu (konkretnie od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dokonanie dobrego przeglądu stanu auta. W rzeczywistości sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz pewną wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twój Volkswagen Transporter piszczy lub zachowuje się nietypowo na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszymi treściami poświęconymi temu problemowi. Jedno z tych wskazań może informować o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a co za tym idzie o konieczności ich wymiany.
  • Ustaw Volkswagena Transportera na płaskiej powierzchni, przodem do maski, sprawdź, czy jeden z rogów samochodu jest niższy od pozostałych. Nie wahaj się użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to informować o pogorszeniu montażu amortyzatora.
  • Zweryfikuj zużycie bieżnika opon Twojego Volkswagena Transportera, w rzeczywistości, jeśli zauważysz nieprawidłowości na „ścianach bocznych” opon, może to być oznaką zmęczenia wstrząsami.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Volkswagena Transportera 6?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory Twojego Volkswagena Transportera .

Cena wymiany amortyzatorów Volkswagen Transporter

I na zakończenie tego artykułu zobaczymy teraz jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Volkswagenie Transporterze . Rozdzielimy na dwie części, najpierw wymianę amortyzatorów u fachowca, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub samodzielnie, zlokalizuj poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów do wymiany w Volkswagen Transporterze przez profesjonalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory swojego samochodu u profesjonalisty, sugerujemy, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum samochodowego takiego jak Feu Vert, które zaproponuje Ci ceny znacznie tańsze niż mechanik Twojego dealera Volkswagen Transporter. Jeśli jednak masz Volkswagena Transportera o klasycznym wykończeniu, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju mechanika, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Volkswagena Transportera na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać wymiany samodzielnie, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz uzyskać poważne oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów, których potrzebujesz od 50 do 150 euro, nie wahaj się sprawdź ofertę na Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory to raczej od 50 do 100 euro, idem, trzymaj się linku, aby poznać ceny i różne dostępne modele.

    Więcej wskazówek na temat Volkswagen Transporter znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector