Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory w BMW X1 ?

Amortyzatory są jednymi z najważniejszych elementów osiągów samochodu, dlatego należy dbać o to, aby zawsze były w dobrych warunkach. Niemniej jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X1? Właśnie dlatego nasz zespół napisał ten artykuł, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana amortyzatorów w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X1, i wreszcie, jaka jest cena ich zmiany.

Po co wymieniać amortyzatory BMW X1?

Zanim przedstawię ci szczegóły podczas wymiany amortyzatorów w Twoim BMW X1 , zobaczymy, dlaczego może być konieczna ich wymiana. Nie jest łatwo zmierzyć stan amortyzatorów, jednak konieczne jest poznanie celu, jaki pełnią, aby określić korzyści z utrzymywania ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twoim BMW X1 są częścią systemu bezpieczeństwa. Prawda jest taka, że ​​to one zapewnią, że Twój pojazd ma: dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru samochodu. Dodatkowo amortyzatory gwarantują komfort jazdy Twojego BMW X1 , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz i dlatego jazda samochodem będzie bardziej niebezpieczna. Wreszcie, posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych elementów, takich jak ciche klocki czy opony.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej BMW X1 ?

Kiedy wymienić amortyzatory BMW X1?

.

Zobaczymy teraz komponent, który z pewnością zaprowadzi Cię do tego artykułu, kiedy wymienić amortyzatory w jego BMW X1? Po odkryciu korzyści płynących z posiadania amortyzatorów w dobrym stanie, wyjaśnimy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej wymiany.

Aby to zrobić, nie ma zbyt wielu możliwości, z drugiej strony wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w BMW X1, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory samochodu mają około 80 000 km żywotności, więc jeśli masz używane BMW X1 postaraj się poznać poprzednią datę wymiany amortyzatora lub zweryfikuj przebiegi z pierwszej ręki.
  • Niekoniecznie o tym myślimy, ale kontrola techniczna to dobra technika, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X1. Oczywiście ta dokładna kontrola Twojego samochodu (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobre sprawdzenie stanu auta. Oczywiście sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twoje BMW X1 piszczy lub ma nienormalne osiągi na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem poświęconym temu problemowi. Jeden z tych objawów może informować o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a zatem o konieczności ich wymiany.
  • Ustaw swoje BMW X1 na płaskiej powierzchni i zmagając się z maską, sprawdź, czy jeden z rogów auta jest niższy od pozostałych. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to powiadomić Cię o pogorszeniu montażu amortyzatora.
  • Sprawdź zużycie bieżnika opon Twojego BMW X1, w rzeczywistości, jeśli zauważysz nieprawidłowe działanie na „ścianach bocznych” opon, może to być sygnałem zmęczonych wstrząsów.
Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik przepływu powietrza w BMW X1?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X1 .

Cena wymiany amortyzatorów BMW X1

I na zakończenie tego artykułu zobaczymy teraz treść jaka jest cena wymiany amortyzatorów w BMW X1 . Rozdzielimy na dwie części samochodowe, najpierw wymianę amortyzatorów u profesjonalisty, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub u siebie, odkryj poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów do wymiany w BMW X1 przez fachowca: Jeśli wymieniasz amortyzatory swojego samochodu u profesjonalisty, radzimy Ci, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum samochodowego takiego jak Feu Vert, które zaoferuje Ci ceny znacznie tańsze niż w garażu Twojego dealera BMW X1. Niemniej jednak, jeśli masz BMW X1 z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju garażu, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do BMW X1 na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać wymiany samodzielnie, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz uzyskać znaczne oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów będziesz potrzebował od 50 do 150 euro, nie zastanawiaj się dwa razy aby spojrzeć na ofertę Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory, to raczej od 50 do 100 euro, idem, kliknij link, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat BMW X1, spójrz na kategorię BMW X1.

Ссылка на основную публикацию