Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory w BMW X4 ?

Amortyzatory są jednymi z najważniejszych elementów osiągów samochodu, dlatego należy dbać o to, aby zawsze były w dobrym stanie. Niemniej jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X4? Właśnie dlatego nasz zespół napisał tę treść, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana amortyzatorów w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X4, i wreszcie, jaka jest cena ich zmiany.

Po co wymieniać amortyzatory BMW X4?

Zanim ci wyjaśnię podczas wymiany amortyzatorów w Twoim BMW X4 , zobaczymy, dlaczego może być konieczna ich wymiana. Ocena stanu amortyzatorów nie jest łatwa, jednak aby zrozumieć korzyści płynące z utrzymywania ich w dobrym stanie, konieczne jest poznanie ich celu. Amortyzatory w Twoim BMW X4 są częścią zabezpieczeń. W rzeczywistości to właśnie one zapewnią, że Twój pojazd ma: dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru samochodu. Ponadto amortyzatory gwarantują komfort jazdy Twojego BMW X4 , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz, a co za tym idzie jazda samochodem będzie bardziej niebezpieczna. Wreszcie, posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych elementów, takich jak ciche klocki czy opony.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego BMW X4

Kiedy wymienić amortyzatory BMW X4?

.

Zobaczymy teraz komponent, który z pewnością zaprowadzi Cię do tej treści, kiedy wymienić amortyzatory w jego BMW X4? Po zapoznaniu się z korzyściami płynącymi z posiadania amortyzatorów w dobrym stanie, wyjaśnimy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej wymiany.

Aby to zrobić, nie ma zbyt wielu możliwości, jednak wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w BMW X4, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory samochodu mają około 80 000 km żywotności, więc jeśli masz używane BMW X4 postaraj się poznać poprzednią datę wymiany amortyzatora lub zweryfikuj przebiegi z pierwszej ręki.
  • Niekoniecznie o tym myślimy, ale kontrola techniczna to skuteczny sposób, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X4. W rzeczywistości ta dokładna kontrola Twojego samochodu (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobry przegląd stanu auta. W rzeczywistości sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz pewną wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli odkryjesz, że Twoje BMW X4 piszczy lub ma nienormalne osiągi na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszymi treściami poświęconymi temu problemowi. Jedno z tych wskazań może ostrzegać o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a co za tym idzie o konieczności ich wymiany.
  • Ustaw swoje BMW X4 na płaskiej powierzchni i zmagając się z maską, sprawdź, czy jeden z rogów auta jest niższy od pozostałych. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to ostrzegać o pogorszeniu się montażu amortyzatora.
  • Zweryfikuj zużycie bieżnika opon Twojego BMW X4, w rzeczywistości, jeśli zauważysz nieprawidłowe działanie na „ścianach bocznych” opon, może to być sygnałem zmęczenia wstrząsami.
Weiterlesen:
GPS BMW X4 nie działa BMW X4

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory w Twoim BMW X4 .

Cena wymiany amortyzatorów BMW X4

I na zakończenie tej treści zobaczymy teraz jaka jest cena wymiany amortyzatorów w BMW X4 . Rozdzielimy na dwie części, najpierw wymianę amortyzatorów u fachowca, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub u siebie, znajdziesz poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów do wymiany w BMW X4 przez fachowca: Jeśli wymieniasz amortyzatory w swoim samochodzie u profesjonalisty, sugerujemy Ci, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum samochodowego takiego jak Feu Vert, które zaproponuje Ci ceny znacznie tańsze niż w garażu Twojego dealera BMW X4. Niemniej jednak, jeśli masz BMW X4 z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju garażu, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do BMW X4 na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać wymiany samemu, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz uzyskać przyzwoite oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów będziesz potrzebował od 50 do 150 euro, nie zastanawiaj się dwa razy aby sprawdzić ofertę na Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory, to raczej od 50 do 100 euro, idem, kliknij link, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    Więcej wskazówek dotyczących BMW X4 znajdziesz w kategorii BMW X4.

Ссылка на основную публикацию