Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory w Honda Accord ?

Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów osiągów samochodu, dlatego ważne jest, aby zawsze były w dobrych warunkach pracy. Jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Honda Accord? Właśnie dlatego nasz zespół napisał tę treść, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw zobaczymy, dlaczego ważna jest wymiana amortyzatorów w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Honda Accord, i wreszcie, jaka jest cena ich zmiany.

Po co wymieniać amortyzatory w Honda Accord?

Zanim przedstawię ci szczegóły podczas wymiany amortyzatorów w Twojej Honda Accord , zobaczymy, dlaczego ich zmiana może być ważna. Nie jest łatwo zmierzyć stan amortyzatorów, jednak ważne jest, aby znać funkcję, jaką pełnią, aby zrozumieć, jak ważne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twojej Honda Accord są częścią funkcji bezpieczeństwa. Prawda jest taka, że ​​to one zapewnią, że Twój samochód będzie miał dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru pojazdu. Ponadto amortyzatory gwarantują komfort jazdy Twojej Hondy Accord , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz i dlatego zasiadanie za kierownicą będzie bardziej ryzykowne. Wreszcie, posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych części, takich jak ciche klocki czy opony.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Honda Accord ?

Kiedy wymieniać amortyzatory w Honda Accord?

.

Zobaczymy teraz część, która oczywiście zaprowadzi Cię do tej treści, kiedy wymienić amortyzatory w jego Honda Accord? Po zapoznaniu się z wartością posiadania amortyzatorów w dobrym stanie opiszemy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej zmiany.

W tym celu nie ma wielu możliwości, jednak wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Honda Accord, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory samochodu mają około 80 000 km autonomii, więc jeśli posiadasz używaną Hondę Accord, postaraj się poznać wcześniejszą datę wymiany amortyzatora, lub zweryfikuj przejechane kilometry, jeśli jest to z pierwszej ręki.
  • Właściwie o tym nie myślimy, ale kontrola techniczna to niezawodny sposób, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Honda Accord. Tak naprawdę ta dokładna kontrola Twojego samochodu (szczególnie od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobry przegląd stanu samochodu. Prawdę mówiąc, sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli masz trochę wiedzy z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać oleju na amortyzatorach, który ostrzega o możliwym wycieku.
  • Jeśli zauważysz, że Twoja Honda Accord piszczy lub zachowuje się nienormalnie na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie wahaj się zapoznać się z naszymi treściami poświęconymi temu zagadnieniu. Jeden z tych objawów może ostrzegać o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a zatem o konieczności ich zmiany.
  • Umieść swoją Hondę Accord na płaskiej powierzchni i zmagając się z maską, sprawdź, czy jeden z rogów samochodu jest niżej niż pozostałe. Nie wahaj się użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to ostrzegać o pogorszeniu się montażu amortyzatora.
  • Sprawdź zużycie bieżnika opon Twojej Hondy Accord, w rzeczywistości, jeśli wykryjesz nienormalne „ściany boczne” opon, może to być oznaką zmęczonych wstrząsów.
Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania na Honda Accord?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy zmienić amortyzatory w Twojej Honda Accord? .

Cena wymiany amortyzatorów Honda Accord

I na koniec tego artykułu zobaczymy teraz jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Honda Accord . Rozdzielimy na dwie części, najpierw wymianę amortyzatorów u profesjonalisty, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zainstalować znajomemu lub samemu, odkryj poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów zmienia się w Honda Accord przez profesjonalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory w swoim samochodzie u profesjonalisty, zalecamy, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum samochodowego, takiego jak Feu Vert, które zaoferuje Ci ceny znacznie tańsze niż garaż Twojego dealera Hondy Accord. Jeśli jednak masz Hondę Accord z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju garażu, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Hondy Accord na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać zmiany samodzielnie, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz poczynić poważne oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów, których potrzebujesz od 50 do 150 euro, nie wahaj się. spójrz na ofertę na Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory, to raczej od 50 do 100 euro, idem, trzymaj się linku, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Honda Accord, przejdź do naszej kategorii Honda Accord.

Ссылка на основную публикацию