Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać amortyzatory w Honda Civic ?

Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów ogólnych osiągów samochodu, dlatego ważne jest, aby zawsze były w dobrych warunkach roboczych. Niemniej jednak nie jest łatwo wiedzieć kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Honda Civic? Właśnie dlatego nasz zespół napisał i opublikował tę treść, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Najpierw zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana amortyzatorów w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Honda Civic, i wreszcie, jaka jest cena ich zmiany.

Po co wymieniać amortyzatory Honda Civic?

Zanim ci opiszesz podczas wymiany amortyzatorów w Twojej Honda Civic , zobaczymy, dlaczego ich wymiana może być konieczna. Ocena stanu amortyzatorów nie jest łatwa, jednak ważne jest poznanie ich roli, aby odkryć korzyści płynące z utrzymywania ich w dobrym stanie. Amortyzatory w Twojej Honda Civic są częścią zabezpieczeń. W rzeczywistości są to te, które zapewnią, że Twój pojazd ma: dobre prowadzenie na drodze, utrzymywanie kontaktu kół z podłożem i równomierne wyważanie ciężaru samochodu. Dodatkowo amortyzatory gwarantują komfort jazdy Twojej Hondy Civic , jeśli się zużyją, szybciej się zmęczysz i dlatego jazda samochodem będzie bardziej niebezpieczna. Wreszcie, posiadanie amortyzatorów w złym stanie przyspieszy zużycie innych elementów, takich jak ciche klocki czy opony.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Honda Civic?

Kiedy wymienić amortyzatory w Honda Civic?

.

Zobaczymy teraz część, która oczywiście zaprowadzi Cię do tej treści, kiedy wymienić amortyzatory w jego Honda Civic? Po uświadomieniu sobie, jak ważne jest posiadanie amortyzatorów w dobrym stanie, pokażemy, jak sprawdzić, czy należy je wymienić i kiedy należy wziąć pod uwagę dokonanie tej wymiany.

W tym celu nie ma zbyt wielu możliwości, z drugiej strony wymienimy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Honda Civic, oto one:

  • Ustalamy, że amortyzatory pojazdu mechanicznego mają około 80 000 km żywotności, więc jeśli posiadasz używaną Hondę Civic postaraj się poznać wcześniejszą datę wymiany amortyzatora, lub zweryfikuj przebiegi z pierwszej ręki.
  • Właściwie o tym nie myślimy, ale kontrola techniczna to skuteczny sposób, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić amortyzatory w Twojej Honda Civic. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola Twojego pojazdu mechanicznego (zwłaszcza od jego ewolucji w 2019 roku) pozwala na dobre sprawdzenie stanu auta. Rzeczywiście, sprawdzi się na twoich amortyzatorach obecność przecieków, odkształcenie pręta, obecność korozji i ich mocowanie . Jeśli posiadasz pewną wiedzę z zakresu mechaniki, możesz już sam poszukać obecności oleju na amortyzatorach, który ostrzega Cię o możliwym wycieku.
  • Jeśli dowiesz się, że Twoja Honda Civic piszczy lub ma nienormalne osiągi na zakrętach lub na przykład podczas pokonywania progów zwalniających, nie wahaj się zajrzeć do naszych treści poświęconych temu problemowi. Jeden z tych objawów może informować o wyraźnym zużyciu amortyzatorów, a tym samym o konieczności ich wymiany.
  • Ustaw swoją Hondę Civic na płaskiej powierzchni i przodem do maski, sprawdź, czy jeden z rogów samochodu jest niżej niż pozostałe. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby użyć taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Może to informować o pogorszeniu montażu amortyzatora.
  • Sprawdź zużycie bieżnika opon swojej Hondy Civic, w rzeczywistości, jeśli zauważysz nieprawidłowości na „ścianach bocznych” opon, może to być sygnałem zmęczonych wstrząsów.
Weiterlesen:
Jak zmienić światła postojowe w mojej Honda Civic?

Teraz znasz listę punktów kontrolnych, które istnieją do poznania kiedy wymienić amortyzatory w Twojej Honda Civic .

Cena wymiany amortyzatorów Honda Civic

I na zakończenie tej treści zobaczymy teraz jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Honda Civic . Rozdzielimy na dwie części, najpierw wymianę amortyzatorów u specjalisty, a następnie cenę samych amortyzatorów, jeśli chcesz je zamontować u znajomego lub u siebie, zlokalizuj poniżej dwie symulacje:

  • Cena amortyzatorów wymieniana w Honda Civic przez specjalistę: Jeśli wymieniasz amortyzatory swojego pojazdu u specjalisty, zalecamy, jeśli masz niewielki budżet, aby udać się do centrum motoryzacyjnego, takiego jak Feu Vert, które zaoferuje Ci ceny znacznie tańsze niż garaż Twojego dealera Hondy Civic . Niemniej jednak, jeśli masz Hondę Civic z klasycznym wykończeniem, będziesz musiał liczyć od 400 do 700 euro w zależności od rodzaju garażu, a raczej od 700 do 1000 euro, jeśli jest to model sportowy.
  • Cena zakupu amortyzatorów do Hondy Civic na specjalistycznej stronie: Wreszcie, jeśli chcesz dokonać wymiany samemu, kupując „ogólne” amortyzatory na wyspecjalizowanych stronach, takich jak oscaro, możesz uzyskać przyzwoite oszczędności, na zestaw przednich amortyzatorów będziesz potrzebował od 50 do 150 euro, nie zastanawiaj się dwa razy aby spojrzeć na ofertę Oscaro, a jeśli chcesz wymienić tylne amortyzatory, to raczej od 50 do 100 euro, idem, kliknij link, aby uzyskać ceny i różne dostępne modele.

    Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Hondy Civic, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Hondy Civic.

Ссылка на основную публикацию