Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Audi Sq7 ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Nawet jeśli Audi Sq7 to dziury ekonomiczne, pewne czynności konserwacyjne są kluczowe. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Audi Sq7? Aby to zrobić, przede wszystkim dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Audi Sq7 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Audi Sq7

Naszą stronę z treścią zaczynamy od wyszczególnienia, do czego są używane tarcze hamulcowe Audi Sq7, co pozwoli Ci odkryć, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Audi Sq7 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Audi Sq7.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Audi Sq7?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Audi Sq7? Jak wam to zdradziliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Audi Sq7, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwą wizualną techniką, aby wiedzieć, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Audi Sq7, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Audi Sq7?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Audi Sq7?

Na koniec, na zakończenie tego artykułu, dość szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Audi Sq7. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Audi Sq7, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, który wyjaśnia, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swoje Audi Sq7 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Audi Sq7, spójrz na kategorię Audi Sq7.

Ссылка на основную публикацию