Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe BMW Seria 2 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest bardzo ważne. Nawet jeśli BMW serii 2 to dziury finansowe, pewne czynności konserwacyjne są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW serii 2? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW serii 2, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi BMW serii 2

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe BMW serii 2. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego należy mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w BMW serii 2 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego BMW serii 2.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w BMW serii 2?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych BMW serii 2? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i będą one, w miarę upływu czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w BMW serii 2, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostym i skutecznym sposobem sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW serii 2, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Bmw Serie 2 F22 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW serii 2?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW serii 2. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim BMW serii 2, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która wyjaśnia, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę tarcz, oto najważniejsze kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swoje BMW serii 2 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat BMW serii 2, przejdź do naszej kategorii BMW serii 2.

Ссылка на основную публикацию