Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Bmw Serie 1 E82 ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy Bmw Serie 1 E82 to dziury finansowe, pewne czynności konserwacyjne są kluczowe. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Serie 1 E82? Aby to zrobić, na początek zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Serie 1 E82 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Bmw Serie 1 E82

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Bmw Serie 1 E82, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrych warunkach roboczych.

Tarcze hamulcowe to najważniejsza część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Bmw Serie 1 E82 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który zacznie działać po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Bmw Serie 1 E82.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Bmw Serie 1 E82?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciąga Cię na tę stronę z treścią, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Bmw Serie 1 E82? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Teraz opiszemy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Bmw Serie 1 E82, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Prawdę mówiąc, jeśli konkretnie jeździsz po autostradzie i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną metodą sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawową metodą wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Serie 1 E82, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Bmw Serie 1 F21, które pozostaje włączone

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Serie 1 E82?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Serie 1 E82. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Bmw Serie 1 E82, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą stroną z treścią, która uczy, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Postaw Bmw Serie 1 E82 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz jechać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Bmw Serie 1 E82, spójrz na kategorię Bmw Serie 1 E82.

Ссылка на основную публикацию