Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe BMW X4 ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy BMW X4 to dziury ekonomiczne, pewne prace konserwacyjne są kluczowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW X4? Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW X4, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych BMW X4

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w BMW X4, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w BMW X4 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego BMW X4.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w BMW X4?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciągnie Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych BMW X4? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z biegiem czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w BMW X4 , jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz konkretnie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną metodą identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Podstawową metodą wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW X4, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW X4?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim BMW X4. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim BMW X4, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który nauczy Cię, jak to zrobić.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy BMW X4 nie działa

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swoje BMW X4 na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz pracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW X4, przejdź do naszej kategorii BMW X4.

Ссылка на основную публикацию