Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Bmw Z4 ?

Bezpieczeństwo samochodu to podstawa. Nawet jeśli Bmw Z4 to dziury finansowe, pewne czynności konserwacyjne są kluczowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Z4? Aby to osiągnąć, przede wszystkim dowiemy się do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Z4, a na koniec, jak wymienić je na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Bmw Z4

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Bmw Z4, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w Bmw Z4 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który zacznie działać po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Bmw Z4.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Bmw Z4?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie, przy wymianie tarcz hamulcowych Bmw Z4? Jak wyjaśniliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe działają w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz szczegółowo różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Bmw Z4, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz konkretnie na autostradzie i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwą wizualną techniką, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Bmw Z4, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Bmw Z4 nie działa

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w swoim Bmw Z4?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Bmw Z4. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Bmw Z4, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszych treściach, które nauczą Cię, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Bmw Z4 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Bmw Z4, spójrz na kategorię Bmw Z4.

Ссылка на основную публикацию