Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Ford F 150 ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Nawet jeśli Ford F 150 to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe prace serwisowe mają fundamentalne znaczenie. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford F 150 ? Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford F 150 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Ford F 150 

Treść naszego artykułu rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Ford F 150, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego tak ważne jest upewnianie się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Ford F 150 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Ford F 150.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Ford F 150 ?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Ford F 150 ? Jak zdradziliśmy wam to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Ford F 150, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford F 150, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Ford F 150 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford F 150 ?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford F 150 . Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Ford F 150 , nie wahaj się i zapoznaj się z naszą treścią, która wyjaśnia, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Ford F 150 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford F 150 , zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Ford F 150.

Ссылка на основную публикацию