Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Ford Flex ?

Bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego ma zasadnicze znaczenie. Nawet jeśli Ford Flex to dziury finansowe, pewne czynności konserwacyjne są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford Flex? Aby to osiągnąć, przede wszystkim sprawdzimy, do czego są używane tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego Ford Flexa i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Ford Flex

Naszą treść zaczynamy od wyszczególnienia, do czego są używane tarcze hamulcowe Ford Flex, co pozwoli Ci odkryć, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w Ford Flex jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Ford Flex.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Ford Flex?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Ford Flexa? Jak wspomnieliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są części zużywające się i będą one, w miarę upływu czasu, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Ford Flex, jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz konkretnie na autostradzie i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostą techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford Flex, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford Flex?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wam pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford Flex. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe silnikowym, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Ford Flex, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która uczy, jak dokonać tej wymiany.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Ford Flex ?

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Ford Flex na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Flex, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Ford Flex.

Ссылка на основную публикацию