Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Ford S-max 2 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest najważniejsze. Niezależnie od tego, czy Ford S-max 2 to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe prace serwisowe są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego Ford S-max 2? Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy, do czego są używane tarcze hamulcowe w Twoim pojeździe silnikowym, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max 2 i na koniec, jak je wymienić na nowe te.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Ford S-max 2

Naszą treść zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Ford S-max 2. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby zawsze były w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Ford S-max 2 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Ford S-max 2.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Ford S-max 2?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Ford S-max 2? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i będą one, w miarę upływu czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Ford S-max 2 , niemniej jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną metodą identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max 2, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Ford S-max 2 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max 2?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wam pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max 2. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Ford S-max 2, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która uczy, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Ford S-max 2 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Ford S-max 2, spójrz na kategorię Ford S-max 2.

Ссылка на основную публикацию