Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Ford S-max ?

Bezpieczeństwo samochodu jest ważne. Niezależnie od tego, czy Ford S-max to dziury ekonomiczne, niezbędne są pewne czynności konserwacyjne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego Ford S-max i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Ford S-max

Nasz artykuł zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Ford S-max, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego konieczne jest upewnianie się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w Ford S-max jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Ford S-max.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Ford S-max?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie, podczas wymiany tarcz hamulcowych Ford S-max? Jak zdradziliśmy wam to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne metody, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Ford S-max , jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostym i skutecznym sposobem określenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak czyścić silnik Ford S-max 2 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko Ci pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Ford S-max. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Ford S-max, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszej treści, która wskaże Ci, jak dokonać tej wymiany .

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Ford S-max na stojakach i zdejmij koła, na których chcesz jechać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Ford S-max, spójrz na kategorię Ford S-max.

Ссылка на основную публикацию