Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Mini Countryman 2 ?

Bezpieczeństwo samochodu to podstawa. Niezależnie od tego, czy Mini Countryman 2 to dziury finansowe, pewne rutynowe czynności serwisowe są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mini Countryman 2? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mini Countryman 2 i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Mini Countryman 2

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Mini Countryman 2. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Mini Countryman 2 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który zacznie działać po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje, że Twój Mini Countryman 2 zacznie hamować.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Mini Countryman 2?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Mini Countryman 2? Jak wam to zdradziliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Omówimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Mini Countryman 2 , jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a kontroler poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwą wizualną techniką, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mini Countryman 2, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Lampka olejowa Mini Countryman 2, która pozostaje włączona

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mini Countryman 2?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mini Countryman 2. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Mini Countryman 2, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która wyjaśnia, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Postaw Mini Countrymana 2 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz zagrać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, do demontażu tarcz może być potrzebny młotek.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mini Countryman 2, zapoznaj się z naszą kategorią Mini Countryman 2.

Ссылка на основную публикацию