Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Mitsubishi Outlander ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy Mitsubishi Outlander to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe prace serwisowe mają fundamentalne znaczenie. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mitsubishi Outlander? Aby to zrobić, przede wszystkim dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mitsubishi Outlander i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Mitsubishi Outlander

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyszczególnienia, do czego używane są tarcze hamulcowe Mitsubishi Outlander, co pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Mitsubishi Outlander jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Mitsubishi Outlander.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Mitsubishi Outlander?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię na tę stronę z treścią, a mianowicie przy wymianie tarcz hamulcowych Mitsubishi Outlander? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz szczegółowo różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Mitsubishi Outlander, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostym i skutecznym sposobem określenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawowym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mitsubishi Outlander, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Mitsubishi Outlander Sport?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mitsubishi Outlander?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Mitsubishi Outlander. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe silnikowym, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Mitsubishi Outlander, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, która uczy, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Mitsubishi Outlandera na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, do demontażu tarcz może być potrzebny młotek.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Mitsubishi Outlander, przejdź do naszej kategorii Mitsubishi Outlander.

Ссылка на основную публикацию