Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Nissan Titan ?

Bezpieczeństwo samochodu jest najważniejsze. Niezależnie od tego, czy Nissan Titan to ekonomiczne dziury, pewne czynności konserwacyjne są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Nissan Titan? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Nissan Titan, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Nissana Titan

Nasz artykuł zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Nissana Titan, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego warto mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie Nissana Titan jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Nissana Titan.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Nissan Titan?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciągnie Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Nissana Titan? Jak wspomnieliśmy Ci przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i z biegiem czasu, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Teraz przedstawimy różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Nissan Titan należy wymieniać co 80 000 – 100 000 km, niemniej jednak trzeba wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i dobrą techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a kontroler poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Prostą techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Nissan Titan, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Nissan Titan ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Nissan Titan?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Nissan Titan. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Nissan Titan, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, który wyjaśnia, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Nissana Titan na stojakach i zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Więcej wskazówek dotyczących Nissana Titan znajdziesz w kategorii Nissan Titan.

Ссылка на основную публикацию