Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Peugeot Expert ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy Peugeot Expert to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe czynności serwisowe mają fundamentalne znaczenie. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot Expert? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot Expert, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Peugeot Expert

Nasz artykuł zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Peugeot Expert, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby zawsze były w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w Peugeot Expert jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Peugeot Expert.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Peugeot Expert?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Peugeot Expert? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Teraz przedstawimy różne metody, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Peugeot Expert , jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawowym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot Expert, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Peugeot Expert, które mają problemy na biegu jałowym

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot Expert?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, szybko Ci pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot Expert. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Peugeot Expert, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, który uczy, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Peugeota Experta na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Peugeot Expert, przejdź do naszej kategorii Peugeot Expert.

Ссылка на основную публикацию