Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Renault Trafic ?

Bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego ma zasadnicze znaczenie. Nawet jeśli Renault Trafic to dziury finansowe, pewne prace konserwacyjne są kluczowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Trafic? Aby to zrobić, na początek zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Trafic i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Renault Trafic

Naszą treść zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Renault Trafic, pozwoli to zrozumieć, dlaczego należy mieć pewność, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejsza część Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w Renault Trafic jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Renault Trafic.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Renault Trafic?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Renault Trafic? Jak wyjaśniliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe działają w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z biegiem czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Renault Trafic, jednak trzeba wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwą wizualną techniką, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Trafic, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Renault Trafic ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Trafic?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Trafic. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Renault Trafic, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią, która pokazuje, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę tarcz, oto najważniejsze kroki, których należy się trzymać:

  • Ustaw swoje Renault Trafic na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Renault Trafic, przejdź do naszej kategorii Renault Trafic.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector