Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Renault Zoe ?

Bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego jest najważniejsze. Niezależnie od tego, czy Renault Zoe to dziury finansowe, pewne prace konserwacyjne są kluczowe. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Zoe? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego są używane tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Zoe i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Renault Zoe

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Renault Zoe, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego konieczne jest upewnienie się, że zawsze są w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Renault Zoe jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Renault Zoe.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Renault Zoe?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Renault Zoe? Jak wspomnieliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz szczegółowo różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Renault Zoe, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i dobrą techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwą wizualną techniką, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Zoe, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich płyt i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Renault Zoe, co robić ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Zoe?

Na koniec, na zakończenie tego artykułu, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Renault Zoe. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe silnikowym, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Renault Zoe, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który wyjaśnia, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Ustaw swoje Renault Zoe na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Renault Zoe, przejdź do naszej kategorii Renault Zoe.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector