Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Seat Ateca ?

Bezpieczeństwo pojazdu silnikowego jest niezbędne. Niezależnie od tego, czy Seat Ateca to dziury finansowe, pewne rutynowe prace serwisowe mają kluczowe znaczenie. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Seat Ateca? Aby to osiągnąć, przede wszystkim dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego Seat Ateca i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Seata Ateca

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Seat Ateca, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejsza część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie Seata Ateca jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Seat Ateca.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Seat Ateca?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej strony z treścią, a mianowicie podczas wymiany tarcz hamulcowych Seat Ateca? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Seatie Ateca, jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostym i skutecznym sposobem sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Seat Ateca, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich płyt i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do Seata Ateca ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Seat Ateca?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Seat Ateca. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe silnikowym, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Seat Ateca, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, która wskazuje, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Ustaw Seat Ateca na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Seat Ateca, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Seat Ateca.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector