Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe skoda fabia ?

Bezpieczeństwo pojazdu silnikowego jest niezbędne. Nawet jeśli skoda fabia to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe czynności serwisowe są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie fabia? Aby to osiągnąć, przede wszystkim dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie fabii, a na koniec, jak wymienić je na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych skody fabia

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Skoda Fabia, co pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby stale były w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w skodzie fabia jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojej skody fabii.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w skodzie fabia?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w skodzie fabia? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Teraz przedstawimy różne metody, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Skodzie Fabii, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz konkretnie na autostradzie i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest kontrola techniczna. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawową techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twojej Skodzie Fabii, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer skoda fabia ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twojej Skodzie Fabii?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie fabia. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe, koniecznie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w Twojej skodzie fabii, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszej treści, która wskaże Ci, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swoją Skodę Fabię na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz jechać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, do demontażu tarcz może być potrzebny młotek.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat skody fabia, spójrz na kategorię skoda fabia.

Ссылка на основную публикацию