Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe skoda yeti ?

Bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego ma zasadnicze znaczenie. Niezależnie od tego, czy skoda yeti są dziurami finansowymi, niezbędne są pewne czynności konserwacyjne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie yeti? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie yeti i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych skody yeti

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe do skody yeti, co pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w skodzie yeti jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który zadziała po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojej skody yeti.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w skodzie yeti?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciąga Cię na tę stronę z treścią, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w skodzie yeti? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w skodzie yeti, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem określenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostą wizualną metodą, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie yeti, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania na skoda yeti?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie yeti?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twojej skodzie yeti. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, koniecznie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swojej skodzie yeti, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą stroną z treścią, która wskazuje, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swoją skodę yeti na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz jechać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące skoda yeti, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii skoda yeti.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector