Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe smart forfour ?

Bezpieczeństwo samochodu jest najważniejsze. Nawet jeśli smart forfour to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe czynności serwisowe są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim smart forfour? Aby to zrobić, na początek zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego smarta forfour i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi smarta forfour

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe smarta forfour, dzięki czemu zrozumiesz, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w smart forfour jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje, że Twój smart forfour zacznie hamować.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w smarta forfour?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych smarta forfour? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w smart forfour, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. W rzeczywistości, jeśli konkretnie jeździsz po autostradzie i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną metodą identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostą wizualną metodą sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w smart forfour, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło smart forfour, które pozostaje włączone

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim smart forfour?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wam pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim smart forfour. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, koniecznie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim smart forfour, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które wyjaśnią Ci, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego smarta forfour na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących smarta forfour, spójrz na kategorię smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector